Gitar derslerimiz, Grup ve Özel Dersler şeklindedir.

Özel dersler haftada 1 gün ve 1 saattir. Dersler bire bir yapılır. İsteğe göre ders saatleri arttırılabilir.

Grup dersleri haftada 1 gün yapılmaktadır. Grup ders çalışma süreleri öğrenci sayısına göre değişmektedir. 2 öğrenci 1 saat, 3 öğrenci 1 buçuk saat, 4 öğrenci 2 saat olacak şekilde dersler düzenlenir. Ekonomik olarak özel derse göre daha avantajlıdır. Gruplarımız en fazla 4 kişi olarak ayarlanır.

 

Gitar derslerini “Pop Gitar” ve “Klasik Gitar” olarak ikiye bölebiliriz.

Pop Gitar Dersi:
İlk aşamada temel müzik ve gitar bilgileri öğretilir. Melodi çalma becerisini geliştiren çalışmalar yapılır ve güncel, popüler şarkıların melodileri çalınır. Ardından akor çalmaya yönelik çalışmalara geçilir. Öğrenciye akor, ritim ve arpej teknikleri öğretilir. Bu çalışmalarla; öğrencinin akor çalarken şarkı söyleyebilme ya da çalan bir şarkıya eşlik edebilme becerisi kazanması sağlanır.

İlerleyen aşamalarda; öğrencinin duyduğu bir şarkının melodisini kendi başına çalabilme, sevdiği bir şarkının akorunu, ritmini ve arpejini kendi başına bulabilme becerisi kazanması hedeflenir.

Klasik Gitar Dersi:
İlk aşamada temel müzik ve gitar bilgileri öğretilir. Melodi çalma becerisini geliştiren çalışmalar yapılır. Nota öğrenip çalabilmek klasik gitarda çok önemlidir bu yüzden nota öğrenmeye yönelik çalışmalara geçilir. Basit klasik müzik şarkılarıyla repertuar oluşturulmaya başlanır. Dersler ilerledikçe orta seviyedeki eserlerin öğretilmesine geçilir. Nihai amaç; öğrencinin çalmak istediği eseri, kendi başına rahatça çalabilmesidir. Derslerde aynı zamanda akor ve ritim çalabilme becerisi de kazandırılmaktadır.

Bütün gitar dersleri dizi çalışmalarıyla ve egzersizlerle desteklenir.

Kursumuza bağlı müzik mağazamızda gitar satışları da yapılmaktadır. Öğrencilerimize uygun fiyatlara gitar temin edebiliyoruz. Aynı zamanda pena, gitar teli, gitar kılıfı v.b. aksesuarları da bizden temin edebilirsiniz.