Org derslerimiz haftada 1 gün, 1 saattir. Dersler birebir yapılır.

Grup dersleri sağlıklı olmadığı için dersler bire bir yapılmaktadır. İstek halinde 2 ya da 3 kişi olarak yapılabilir (2 kardeş veya bir kaç kişilik arkadaş grupları v.b.)

Orgun diğer adı elektronik orgtur. Üzerinde hazır ritimler ve eşlik kalıpları bulunur.

Orgun genel kullanımı:
Sağ el ile melodi çalınırken, sol ile akor basılır. Bu sırada seçilen bir ritim ve eşlik kalıbı da çalınan melodiye otomatik olarak eşlik eder.

Org derslerinde genel müzik bilgileri anlatılarak derse başlanır. İlk aşamada melodi çalabilmek çok önemlidir, bu yüzden melodi çalışmalarıyla derslere devam edilir. Sonrasında basit akorlarla melodiye destek olunması sağlanır. İlerleyen aşamalarda daha karmaşık akorlar öğrenciye anlatılır. Org derslerinde amacımız; öğrencinin kimseye ihtiyaç duymadan bir melodiyi ve akorlarını düzgün çalabilecek seviyeye gelmesidir.

Org; özellikle çocuk yaşlarda müziğe başlamak için çok uygun bir çalgıdır. Piyano ya da org gibi tuşlu çalgılar müzik eğitiminde çok önemli yere sahiptir. Orgun piyanoya göre nispeten yumuşak tuşları çocukların zorlanmadan bu çalgıyı çalabilmelerini sağlar. Org derslerini piyanoya geçiş için bir basamak olarak düşünebilirsiniz.